اعزام دانشجو به سوئد 

کشور سوئد یکی از با ثبات ترین کشور های اروپا از نظر اقتصادی و سیاسی می باشد. همین امر باعث شده تا اعزام دانشجو به سوئد در سال 2019 از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد و تعداد افرادی که درخواست مهاجرت به سوئد جهت تحصیل را دارند، هر روز بیشتر می شود. معمولا میزان رفاه افرادی که در سوئد زندگی می کنند بسیار بالا می باشد. این موضوع سبب شده تا در سوئد زندگی کیفیت بسیار بیشتری نسبت به سایر کشور ها داشته باشد. نرخ بیکاری بسیار پایین یکی از بهترین مزایای زندگی در سوئد به شمار می رود. بدین ترتیب اعزام دانشجو به سوئد می تواند برای پیدا کردن شغل پس از پایان تحصیلات نیز بسیار مفید باشد.

نحوه یادگیری زبان سوئدی

سوئدی یک زبان آلمانی آلمانی است و از نزدیک با نروژی و دانمارکی ارتباط دارد. گویندگان زبانهای آلمانی مانند آلمانی ، هلندی و انگلیسی بسیاری از ساختارها و ساختارهای گرامری را به اشتراک می گذارند ، بنابراین اگر شما با یکی از این زبانها صحبت می کنید ، یادگیری زبان سوئدی را به راحتی پیدا خواهید کرد! زبان رسمی سوئد سوئدی است ، اما بیشتر دانشجویان بین المللی در صورت صحبت به زبان انگلیسی مشکلی برای همراهی در سوئد ندارند. در سوئد همه از جوانی زبان انگلیسی را مطالعه می کنند و نمایش ها و فیلم های تلویزیونی به جای دوبله شدن ، زیرنویس می شوند.
برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021

موسسات معتبر اعزام دانشجو در تهران                                   اعزام دانشجو به سوئد       

اعزام دانشجو به سوئد 

برخی از شرایط اعزام دانشجو به سوئد

معمولا افرادی که می خواهند راحت تر در دانشگاه های سوئد پذیرش شوند، می توانند ایده یا موضوع تحقیقاتی بسیار مناسبی را آماده نموده و بدین ترتیب در صورت برقراری ارتباط با یکی از اساتید دانشگاه های سوئد، می توانند با سرعت بسیار مناسبی ویزای تحصیلی سوئد را دریافت نمایند. بدین ترتیب یکی از بهترین شرایط برای اعزام دانشجو به سوئد داشتن ایده و یا طرح تحقیقاتی می باشد. البته چاپ کتاب و یا داشتن مقاله بین المللی نیز می تواند در اعزام دانشجو به سوئد تاثیرات بسیار مثبتی داشته باشد. داشتن مدارک زبان از جمله تافل یا آیلتس نیز برای تحصیل در سوئد می تواند ضروری باشد.

شرایط تحصیل در سوئد

اگر قصد تحصیل در سوئد را دارید ، وب سایت StudyinSweden.se یک مرکز اطلاعات یکجانبه برای مطالعات آموزش عالی در سوئد است. هدف از StudyinSweden.se این است که به دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در سوئد هستند ، یک منبع اطلاعاتی مناسب و جامع ارائه دهد. StudyinSweden.se شامل اطلاعات کلی در مورد فرصت های باز برای دانشجویان بین المللی ، مراحل پذیرش و سایر جزئیات عملی است. این سرویس برای دانشجویان در تمام سطوح طراحی شده است. اطلاعات مربوط به دوره های کارشناسی ، برنامه های کارشناسی ارشد و فرصت هایی را برای محققان فراهم می کند. برای تحصیل در سوئد ، علاوه بر شرایط ورود به برنامه خاص ، باید شرایط ورود عمومی را نیز برآورده کنید. شما می توانید در وب سایت های دانشگاه ملزومات خاصی برای برنامه های مختلف تحصیلی در سوئد بیابید. هنگامی که شما آماده استفاده هستید ، از Universityadmissionions.se استفاده می کنید تا مستندات لازم را مطابق با هر دو دستورالعمل ارسال کنید.

متقاضی دریافت اجازه اقامت برای تحصیل در سوئد

اگر می خواهید بیش از سه ماه در سوئد تحصیل کنید ، باید اجازه اقامت داشته باشید. اگر کمتر از سه ماه تحصیل کنید ، ممکن است به جای ویزا احتیاج داشته باشید. می توانید در وب سایت آژانس مهاجرت سوئد درخواست اجازه اقامت را بصورت آنلاین کنید . برای اطلاع از اینکه کدام قوانین اعمال می شود ، کدام مدارک مورد نیاز و چگونگی اعمال آن است ، وب سایت آژانس مهاجرت سوئد را بررسی کنید. اگر قادر به درخواست آنلاین نیستید ، مدارک درخواست خود را به سفارت ارسال کنید. پس از دریافت درخواست شما ، آن را از طریق پست به آژانس مهاجرت در سوئد ارسال می کنید. اگر متقاضی دریافت اجازه اقامت در سفارت هستید ، باید هزینه درخواست را به ریال به حساب بانکی سفارت بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها لطفاً به هزینه‌ها مراجعه کنید.

تحصیل در کشور سوئد 

هرچند تعداد متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد روز به روز در حالی فزونی گرفتن است؛ لیکن در این میان بایستی به شرایط تحصیلی این کشور توجه ویژه‌ای نمود تا بتوان به بهترین نحو از فرصت‌های موجود بهره گرفت. باید افزود که به عنوان مثال حدود 64% از دانشجویان مقطع دکتری در این کشور را دانشجویان خارجی تشکیل می‌ دهند و این خود نشان دهنده‌ استقبال و برخورد مطلوب این کشور با متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد است. به خصوص این که فرهنگ مردم این کشور نیز با بیگانگان و مهاجران به خوبی کنار می‌ آید. کشور سوئد با توجه به گستردگی جغرافیایی و جمعیت کم، از تراکم جمعیتی بسیار اندکی برخوردار است؛ لیکن دانشگاه‌ های این کشور از سطح آموزشی و کیفی بسیار مطلوبی برخوردار هستند و تحصیل در سوئد از جمله‌ پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی است.

ویزای تحصیلی جهت اعزام دانشجو به سوئد

یکی از اصولی که در مورد آموزش در کشور سوئد همواره توجه همگان را جلب نموده است، ایده‌پردازی و ارائه‌ کارهای خلاقانه است. تحصیل در این کشور برخلاف آلمان و اتریش، مانند دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی مستلزم پرداخت شهریه است اما همچنان ویزای تحصیلی سوئد مورد استقبال بوده است. هر چند میزان این شهریه به نسبت دیگر نقاط اروپا بسیار اندک است؛ لیکن ممکن است تقاضای شما را با روندی نزولی رو‌ به‌ رو کند. هر چند که قانونِ اجباری نمودن پرداخت شهریه در سال‌ های اخیر تصویب شده است و مشمول حال کشورهایی که عضو اتحادیه‌ اروپا بوده و اقدام به اعزام دانشجو به سوئد می‌ کنند، نمی‌ شود. علاوه بر هزینه‌ هایی که در مورد اعزام دانشجو به سوئد و برای پرداخت شهریه‌ دانشگاه وجود دارد، زندگی دانشجویی نیز در این کشور هزینه‌ های مخصوص به خود را دارد و شامل هزینه‌های محل اقامت، خورد و خوراک، حمل و نقل و تهیه‌ کتب و اقلام درسی می‌ شود و آمار آن را در بالاتر از 1000 € یورو ماهیانه تخمین می‌ زند. در ادامه ویزای تحصیلی سوئد و پروسه را با هم چک خواهیم کرد.

انواع ویزای دانشجویی به سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد                                                                        شرایط اعزام دانشجو به سوئد

شرایط تحصیل در سوئد

ویزای دانشجویی در سوئد دو نوع است؛
یکی برای گذراندن کورس‌ ها و دوره‌ های آموزشی کوتاه مدت که این نوع ویزا موقتی بوده و معمولاً پس از 6 ماه منقضی می‌ شود و دوم برای گذراندن دوره‌ های بلند مدت‌ تر و معمولاً یک ساله است مثل کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری. در هر دو مورد پس از انقضای مهلت ویزای دانشجویی، متقاضی بایستی این کشور را ترک کند؛ مگر اینکه بتواند در مقطع بالاتر پذیرش گرفته یا با پیدا کردن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد و این امر دور از دسترس نیست.
چرا که شرکت‌ های بین‌ المللی بسیاری در کشور سوئد مشغول فعالیت هستند و امکان پیدا کردن کار در سوئد بسیار محتمل است. لازم به ذکر است در این کشور نیز، معمولاً پس از اقامت چند ساله و دادن مالیات به دولت پس از آنکه دانشجو موفق به پیدا کردن کار شد، می‌تواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند و در نهایت برای آن که بتواند از تمام حقوق شهروندی خود در این کشور برخوردار شود، می‌ تواند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کند.

شرایط اعزام دانشجو به سوئد 

اگر در این راستا تحقیقات خود را به تازگی شروع کرده اید، بهتر است از شرایط سابقی که در موضوع تحصیل در سوئد وجود داشته باخبر باشید. برای دوره های زبانی که در این کشور وجود دارد درخواست از گذشته بوده، امکان اخذ ویزای تحصیلی در سوئد متناسب با شرایط 2019 می توان فقط گفت که بهتر است شرایط را مثل سابق ندانید. در حال حاضر شرایط اعزام دانشجو به سوئد را می توان نه چندان مطلوب بیان نمود، چرا که هم اکنون دانشگاه های زیادی در سوئد از پذیرش دانشجوهای ایرانی سر باز می زنند. دانشجویانی که سابقا در این کشور وارد می شدند طرق غیرقانونی را برای ماندن انتخاب می کردند و دلیل عمده آن هم این است که در ابتدا با این نیت به بهانه تحصیل وارد این کشور می شدند. برخی از افراد هم به دلیل اخذ اطلاعات نادرست از برخی افراد سودجو دست به این اقدام زدند و در محیط با شرایط متفاوتی روبرو شدند. به همین جهت نقش یک وکیل یا مشاور که در این زمینه بهترین راهنمائی را به شما دهد بسیار حیاتی است و توصیه می کنیم در انتخاب وکلای خود نهایت وسواس را به خرج دهید، بلکه برخی موسسات که در این زمینه در ایران فعالیت می کنند با موکلین خود برخورد بیزینسی داشته و در نهایت به راحتی با چشم داشت به صرفا پول موکل با زندگی این افراد بازی می کنند.

اعزام دانشجو به سوئد

موسسات معتبر اعزام دانشجو در تهران

هزینه تحصیل در سوئد