گروه خبري : تحصیل در خارج کشور
تاريخ انتشار : 1399/02/02 - 15:53
كد :42

راحت ترین راه مهاجرت به هلند

کشور هلند مانند اکثر کشور های قاره اروپا از طریق خون به افراد تابعیت می دهد.

کشور هلند مانند اکثر کشور های قاره اروپا از طریق خون به افراد تابعیت می دهد. حتی اگر نوزاد در خارج از کشور هلند متولد شده باشد اما یکی از والدین او تابعیت هلند را داشته باشد به صورت خودکار تابعیت هلند را دریافت می کند. بنابراین اگر تابعیت هلند را ندارید تولد فرزندتان در خاک کشور هلند برای شما یا فرزندتان آثار اقامتی نخواهد داشت. کشور هلند همیشه برای ایرانیان قابل توجه بوده و طبق آمار سال 2020 این میزان با رشد قابل توجهی روبرو است که نسبت به سالیان قبل 15% افزایش مهاجر داشته است. هزینه زندگی در هلند در سال 2020 برای متقاضیان یکسان نخواهد بود. مخارج سکونت و زندگی در کشور زیبای هلند بستگی به نوع اقامت و سبک زندگی متقاضیان دارد.

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.


تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021


شرایط و قوانین کشور هلند در سال 2020 

 • شرایط زندگی در کشور هلند
 • هزینه مسکن در کشور هلند
 • هزینه حمل و نقل در کشور هلند
 • مزایا و معایب زندگی در کشور هلند
 • هزینه بیمه و درمان در کشور هلند
 • کار و درآمد برای زندگی در کشور هلند

شرایط زندگی در هلند 

دفتر آمار اتحادیه اروپا یورواستات آخرین شاخص های کیفیت زندگی خود را منتشر کرده است که نشان می دهد که هلند در تقریبا تمام شاخص ها در رتبه پنجم در اتحادیه اروپا قرار دارد. با توجه به جامعه متنوع و لیبرال کشور هلند، مهاجران به ندرت مشکلات زندگی در هلند دارند. بیش از 17 میلیون نفر در حال حاضر در هلند زندگی می کنند و 66 کشور پرجمعیت جهان است. اقلیت های خارجی و اقلیت ها حدود 19% از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و اکثر آنها در شهرهای بزرگ مانند روتردام، آمستردام یا لاهه زندگی می کنند.

شرایط مهاجرت به هلند 2020                                                                                هاجرت به هلند تضمینی

دلایل پذیرش مهاجران توسط هلند

دلایل کشور هلند جهت پذیرش مهاجران را می توان به ۳ دسته اصلی تقسیم نمود. در واقع سیاست های دولت هلند در رابطه با پذیرش مهاجران اهداف گوناگون را دنبال می کند، که از مهم ترین اهداف این کشور رونق اقتصادی به واسطه جذب سرمایه گذاران خارجی و نیروی کار تحصیل کرده و متخصص می باشد. دلایل اصلی پذیرش مهاجران توسط کشور هلند به شرح ذیل می باشد:

 • اقتصادی
 • جذب نیروی کار متخصص
 • بشر دوستانه

هر روش اخذ اقامت این کشور شرایط، الزامات، محدودیت ها و طول مدت اعتبار خود را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روش مربوط به شرایط فردی خود را مطالعه کنید:

 • ثبت شرکت در هلند
 • الحاق به خانواده در هلند (ازدواج در هلند)
 • اقامت کاری هلند
 • تحصیل در هلند
 • سرمایه گذاری در هلند

مهاجرت از طریق ثبت شرکت (سرمایه گذاری)

ثبت شرکت در هلند معمولاً به ۲ صورت امکان پذیر خواهد بود. در حالت اول مانند سایر کشورها فرد متقاضی ملزم به ارائه طرح تجاری (بیزینس پلان) به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در راستای زمینه فعالیت شرکت مورد نظر به اتاق بازرگانی هلند می باشد که در صورت تائید، اجازه فعالیت برای فرد متقاضی صادر خواهد گردید. در حالت دوم شخص می تواند با ورود به کشور هلند اقدام به خرید شرکت های از پیش ثبت شده نماید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در هلند عبارتند از:

ارائه طرح اولیه شرکت در زمینه ایجاد مشاغل سود آور و جدید
مشخص کردن افرادی که در شرکت فعال هستند از جمله شرکا. در صورت پیش بینی، هیئت مدیره و مدیر عامل و کارمندان شرکت
مشخص کردن سهام هریک از افرادی که در ایجاد و راه اندازی این شرکت مشارکت دارند
ارائه مدارک حساب های شرکت
ارائه طرح اولیه شرکت و مشخص نمودن نوع فعالیت شرکت
اشتغال زا بودن طرح ارائه شده شرکت
تمکن مالی جهت ثبت و راه اندازی شرکت در هلند
ارائه حداقل ۳سال سابقه کار و تجارت مرتبط با فعالیت های شرکت مذکور در کشور مبدا از سوی فرد متقاضی که نشان دهنده تجربه کاری افراد در زمینه تجارت، بیزینس و کارآفرینی باشد.

مهاجرت به هلند از طریق خود اشتغالی

کشور هلند برای مهاجرت کارآفرینان برتر به این کشور شرایط بسیار مساعدی فراهم نموده است. این افراد باید یک طرح اقتصادی قابل توجیه (بیزینس پلان) ارائه نمایند، همچنین باید اثبات کنند که خدمات ارائه شده توسط این اشخاص از ابتکار و نوآوری برخوردار است. این اشخاص جهت راه اندازی و شروع  فعالیت خود ملزم به ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی می باشند. در این صورت می توانند از معافیت های مالیاتی در سال اول فعالیت خود بهره مند شوند و همچنین می توانند تا پنج سال از تخفیف های مالیاتی ویژه برخوردار شوند.

موسسه اعزام دانشجو در تهران                                 بهترین موسسه اعزام دانشجو در تهران

مهاجرت به هلند از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به هلند اخذ ویزای کار است. شرایط رفتن به هلند از طریق کار، را در این بخش بررسی می کنیم.  کار کردن در کشور هلند می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور شود. نکته بسیار مهم در باب مهاجرت به هلند از طریق کار، موضوع داشتن کارفرماست. متقاضیان در صورتی می توانند ویزای کار کشور هلند را دریافت نمایند که کارفرمایی در هلند داشته باشند و با دعوتنامه کارفرما درخواست ویزای کار دهند. در پروسه مهاجرت به هلند، متقاضیان پس از دریافت جاب آفر می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. متقاضیان با ۵ سال کار کردن در کشور هلند و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.  در نهایت پس از گذشت ۱ الی ۲ سال از زمان اقامت دائم می توان درخواست پاسپورت این کشور را داشت. مهاجرت به هلند از طریق کار نه تنها مسیر سهلی نیست بلکه برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می تواند بسیار زمان بر باشد. چرا که در این روند موقعیت شغلی موجود می بایست به مدت ۳ ماه آگهی شود و پس از آگهی در نبود نیروی کار مرتبط متقاضیان در خارج از اتحادیه اروپا می توانند از این موقعیت شغلی استفاده نمایند.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

داشتن یک شریک زندگی با ملیت هلندی، راهی است برای اخذ ویزای اقامت هلند. مهاجرت به هلند از طریق ازدواج به این صورت است که اگر شما با یک فرد هلندی ازدواج کرده اید، او میتواند نسبت به گرفتن اقامت شما در کشور هلند اقدام کند. نسبت فامیلی درجه یک نیز میتواند این امر را تسهیل کند، درواقع اعضای خانواده ای که در هلند اقامت دارند در مورد صدور حکم ادغام خانواده اقدام کنند.

اقامت هلند از طریق تولد

اقامت هلند از طریق تولد نیز امکان پذیر است. به طور کلی اخذ تابعیت از طریق تولد در تمام کشور ها از 2 قاعده کلی پیروی می کند.؛ تابعیت از طریق خاک و تابعیت از طریق خون. تابعیت از طریق خون به این صورت است که تابعیت یک کشور در صورتی به فرد تعلق می گیرد که پدر یا مادر نوزاد تابعیت همان کشور را داشته باشد. اکثر کشور های جهان از این سیستم تبعیت می کنند. تابعیت از طریق خاک به این صورت است که اگر نوزاد در خاک یک کشور متولد شود به صورت اتوماتیک تابعیت آن کشور را دریافت می کند. کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا، کانادا، برزیل و بعضی از کشور های امریکای جنوبی از این قاعده پیروی می کنند.

مهاجرت تحصیلی به هلند

اگر علاقه‌مند به تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کشور هلند هستید و یا به دنبال راه سریع و مطمئنی برای مهاجرت هستید مهاجرت از طریق تحصیل گزینه‌ پیش روی شماست. با تحصیل در هلند رویای تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا و زندگی در کشوری اروپایی با بالاترین سطح استانداردهای زندگی را برای خود محقق کنید. تا رسیدن به این رویا ما در کنار شما هستیم. مهاجرت از این طریق علاوه بر فراهم آوردن امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپایی می‌تواند پیدا کردن شغل مناسب و دریافت اقامت دائم کشور هلند را در پی داشته باشد. در واقع بسیاری از افراد از این راه به عنوان یک سکوی پرتاب برای رفتن به سایر کشورهای اروپایی و تحصیل و زندگی در آنها نگاه می‌کنند. پس با تحصیل در هلند با یک تیر دو نشان بزنید. با توجه به اینکه قصد تحصیل در کدام رشته، مقطع و دانشگاه را داشته باشید راه‌های متفاوتی پیش روی شماست اما کلیت آن بدین صورت است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی هلند 

اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی، دریافت پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر در هلند است. در این مرحله هزینه درخواست پذیرش و ثبت‌نام بر عهده متقاضی است. پس از ثبت‌نام دانشگاه از طرف متقاضی درخواست ویزای MVV می‌کند. متقاضی با این ویزای موقت شش ماهه می‌تواند وارد کشور هلند شود. او پس از حضور در این کشور باید برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کند. ویزای تحصیلی را دانشگاه درخواست می‌دهد. این ویزا در طول تحصیل نیاز به تمدید مجدد دارد.

برای ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی در هلند باید این مدارک را داشته باشید:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • گواهی رسمی پذیرش یا ثبت‌نام در دانشگاه
 • چند قطعه عکس پرسنلی
 • گواهی تاییدیه مالی
 • کپی مدارک تحصیلی
 • بیمه مسافرتی و درمانی

پذیرش تحصیلی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های هلند انجام می‌شود. در هر دوره بسته به شرایط دانشگاه مورد نظر ممکن است مدارک بیشتری درخواست شود. لازم به ذکر است هر دانشگاهی شرایط خاص خود را دارا می‌باشد. پس با مراجعه به سایت هر دانشگاهی که مد نظر شماست از جزئیات پذیرش در آن باخبر شوید.