گروه خبري : تحصیل در خارج کشور
تاريخ انتشار : 1399/02/01 - 07:35
كد :39

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

هروزه تعداد زیادی به شمار افراد مهاجر به کشور آمریکا از سراسر دنیا افزوده می شود.

هروزه تعداد زیادی به شمار افراد مهاجر به کشور آمریکا از سراسر دنیا افزوده می شود. آمریکا به عنوان پایتختی برای داشتن آزادی و زمینه های لازم برای پیشرفت و دستیابی به بهترین زندگی و شرایط کاری در میان جوامع شناخته شده می باشد که در میان کشورهای دیگر همیشه از تعداد بالایی در آمار مهاجرت های سالیانه برخوردار می باشد. طبق آمارها و نتایج به دست آمده تخمین زده می شود 44 میلیون مهاجر در ایالات متحده در بهترین شرایط تحصیلی تحصیل کرده باشند ، دلیل این امر تا حدودی به دلیل افزایش سطح تحصیلات در بسیاری از کشورهایی است که از آنجا آمده اند و هجوم کارگران با مهارت بالا به  آمریکا در سالهای اخیر ، به ویژه از آسیا بوده است. با ما در موسسه اعزام دانشجو آبتین سفیران پارس همراه باشید تا بتوانید از شرایط تحصیلی و مهاجرت به کشور آمریکا مطلع شوید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی                               شرایط اعزام دانشجو به آمریکا

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.


تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021


دوره های تحصیلی در آمریکا

دوره های تحصیلی در آمریکا مانند هر کشور دیگری دارای دوره های دانشگاهی می باشد که باعث شده است دانشجویان زیادی با داشتن بهترین و کامل ترین شرایط تحصیلی جذب این کشور شوند. شما با گذراندن دوره های تحصیلی متفاوتی می توانید از مزایای بالای این کشور در زمینه تحصیل و اشتغال بهره مند شوید. کافیست با شماره هایی که در سایت قرار داده شده است تماس حاصل نمایید و از شرایط ویژه ما در زمینه اعزام دانشجو به خارج کشور بهره مند شوید. در ذیل انواع دوره های تحصیلی کشور آمریکا را نام برده ایم.

مهاجرت به آمریکا از طریق بورس تحصیلی                 بهترین موسسه اعزام دانشجو در تهران

 تحصیل کارشناسی در آمریکا

دانشجویان فارسی زبان با گذراندن دوره دوزاده ساله تحصیل در کشور خودمان ایران در آمریکا نیز دانش آموزان پس از گذراندن دوازده سال تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه وارد دوره کارشناسی می شوند. دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در دانشگاه های آمریکایی و مهاجرت تحصیلی به آمریکا هستند باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان اخذ کرده باشند. دانش آموزان می توانند یک دوره دو ساله برای فوق دیپلم و یا دوره ۴ ساله برای لیسانس را انتخاب کنند که دانشجویان می بایستی تا سال دوم کالج یک رشته را انتخاب نمایند.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و مهاجرت از طریق تحصیل در آمریکا مستلزم ۱۶ سال تحصیل رسمی هستند یعنی باید دوازده سال مدرسه ابتدایی و متوسطه و چهار سال مقطع کارشناسی را گذرانده باشند. مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا دو ساله می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا

تحصیل در آمریکا در این مقطع یک مقطع پژوهشی می باشد که بالاترین مدرک اعطایی در آمریکا را داراست. اخذ مدرک دکتری در ایالات متحده آمریکا مستلزم سه تا شش سال  تحصیل مستمر می باشد. دانشگاه های آمریکا به دو گروه ایالتی (state school) و خصوصی( private school) تقسیم می شوند. دانشگاه های ایالتی (دولتی) معمولا ارزان تر هستند، اما این امکان وجود دارد که برای پذیرش دانشجویان خارجی محدودیت ظرفیت داشته باشند. 

شرایط مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل

دانشگاه های آمریکا را می توان بر اساس اینکه مراکز تحقیقاتی هستند یا خیر به دو گروه تقسیم کرد:

گروه اول: دانشگاه هایی که علاوه برتدریس مراکز تحقیقاتی هم هستند و دانشجویان دکتری را قبول می کنند.

گروه دوم: دانشگاه هایی که فقط به تدریس می پردازند و دوره های تحصیلی دو ساله یا چهار ساله دارند، مدارکشان حداکثر تا مقطع لیسانس می باشد. ایالات متحده آمریکا بیشترین پذیرش دانشجو را در ترم پائیز (سپتامبر، اکتبر) می گیرد و اکثر کمک هزینه های تحصیلی در این ترم اعطا می شود. دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا هستند می بایست آزمون های تعریف شده توسط آموزش و پرورش کشور آمریکا را پاس کنند.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

از سه نوع ویزا برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل می توانید استفاده کنید. این ویزاها عبارتند از:

ویزای تحصیلی B1

 این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای دوره های تحصیلی کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) به متقاضی اعطا می شود.
ویزای تحصیلی F1

 این ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای دوره های تحصیلی بلندمدت (بیشتر از 6 ماه) صادر می شود. برای همسر و فرزندان متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل نیز ویزای F2 صادر می گردد.
ویزای تحصیلی J1

ویزای تحصیلی J1 نیز برای متقضیان مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل که قصد مطالعه، تحقیق و پژوهش در آمریکا را دارند مورد استفاده قرار می گیرد و مدت آن حداکثر دو سال است. برای همسر و فرزندان متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل نیز باید از ویزای J2 استفاده کرد.
ویزای تحصیلی M1

این ویزا همانند ویزای F1 است و تفاوت آن در نوع رشته تحصیلی است. این ویزا برای رشته های تحصیلی فنی صادر می شود. در این مورد نیز همسر و فرزندان متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل از ویزای M2 استفاده می کنند.

تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا

از جمله عواملی که باعث شده است تحصیل در آمریکا متقاضیان زیادی داشته باشد امکان ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا است. دولت محلی آمریکا مسئولیت اداره کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا را داشته و در تمام ایالت های کشور آمریکا حداقل یک دانشگاه و کالج دولتی وجود دارد. دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل در آمریکا می توانند  تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی آمریکا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا

باتوجه به دانشگاه و مقطع مورد نظر ممکن است مدارک لازم تغییر پیدا کنند. اما در حالت کلی مدارک زیر مورد نیزا می باشد.

  • کپی رسمی مدارک شناسایی
  • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف
  • ارائه نمرات زبان
  • ارائه مقالات تایید شده و گواهی نامه ها و مدارک معتبر ( در صورت داشتن)
  • رزومه به زبان انگلیسی
  • داشتن توصیه نامه از اساتید مقطع قبلی ( مخصوص مقطع کارشناسی ارشد و دکترا)
  • ارائه انگیزه نامه تحصیلی (Statement of purpose) ( مخصوص مقطع کارشناسی ارشد و دکترا)
  • ترجمه رسمی از صفحات آخر پایان نامه مقاطع قبلی ( مخصوص مقطع کارشناسی ارشد و دکترا)

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل           مهاجرت به آمریکا از طریق بورس تحصیلی

معمولا هر کشوری به این موضوع علاقمند است که جذب توریست داشته باشد، زیرا که توریست ها معمولا برای کشور سودآوری دارند، حال اگر موضوع جذب توریست را به جذب دانشجو بسط دهیم به این نتیجه می رسیم که مهاجرت تحصیلی به یک کشور معمولا به نفع آن کشور است زیرا دانشجو عملا مانند یک توریست با اقامت بلند مدت عمل خواهد کرد و همه مایحتاج زندگی خود را از کشور مقصد تهیه خواهد کرد. در هنگام مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل ، هزینه های که دانشجو باید پرداخت کند شامل هزینه های زندگی در آمریکا و اقامت تحصیلی آمریکا می باشد و باعث منفعت کشور آمریکا می شود. اما ریشه مشکل از کجاست که مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با مشکلاتی رو به رو شده است. با ما همراه باشید تا در بخش آخر این موضوع را بررسی کنیم.

هزینه و شهریه ی تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا  به طور کلی شهریه مدرسه و دانشگاه در آمریکا بسته به جایی که درس می خوانید متفاوت است. اینکه دولتی یا خصوصی است و یا رشته ی تحصیلی و مقطع تحصیلیتان ارتباط مستقیم دارد بستگی دارد. بطور مثال در موسسه فنی کالیفرنیا برای مقطع کارشناسی باید حدود ۲۴۰۰ دلار پرداخت شود که البته حدود ۱۶۸۰ دلار آن به صورت اجباری و هزینه بیمه را هم شامل می شود، در صورتی که شهریه دانشگاه هاروارد آمریکا در مقطع کارشناسی ۴۵٫۲۷۸ دلار است که شامل همه ی متقاضیان داخلی و بین المللی خواهد شد. لازم بذکر است، چنانچه فرد مدارس خصوصی شبانه روزی را انتخاب نماید، می تواند از بهترین امکانات زندگی نظیر خوابگاه، وعده های غذایی، سالن های ورزش، امکانات یادگیری زبان و … بهره مند شود.