شرایط تحصیل در هلند 

کشور هلند با توجه به زیبایی های بصری و قوانین این کشور به عنوان کشوری محبوب در میان مهاجران در نظر گرفته شده است . کشور هلند معرف به کشور گل ها می باشد. کشور هلند به عنوان یکی از کشور های حوزه ی شینگن علاقه مندان زیادی برای مهاجرت دارد. در کشور هلند حدود ۱۶۰ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی وجود دارد که جدا این تعداد ، فارغ از اینکه نیمی از آن فقط مورد تایید وزارت علوم می باشد قابل توجه است. دانشجویان متقاضی به هلند برای تحصیل این نکته را بدانند که شرایط تحصیل در هلند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور به مدت یک سال پس از آن وقت دارند که به دنبال شغل مناسب خود بگردند و در این مدت اجازه دارند که بدون ویزا در کشور هلند بمانند. موسسه اعزام دانشجو آبتین سفیران پارس آمادگی خود را جهت هر گونه راهنمایی در زمینه انتخاب کشور هلند به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی این کشور اعلام می دارد.
برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021

از آن جایی که دانشگاه های هلند دارای سطح علمی بالا و همین طور مراکز تحقیقاتی با اعتبار بین المللی است مورد تقاضای بسیاری از افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. زبان تدریس دانشگاههای هلند به دو زبان المانی و انگلیسی است. با توجه به اینکه شروع کلاس ها در دانشگاههای هلند از اوایل سپتامبر است متقاضیان باید از چند ماه قبل برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای مورد نظر اقدام کنند.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی هلند                                                            تحصیل دکترا در هلند

شرایط تحصیل در هلند 

دانشگاه های هلند

در اروپا ، هلند  به عنوان اولین کشور برای اتخاذ سیستم کارشناسی / کارشناسی ارشد و ارائه برنامه های مدرک زبان انگلیسی فعالیت خود را آغاز کرد . این امر به یکی از بزرگترین فرصت ها برای انتخاب دانشگاه و رشته دلخواه در این قاره منجر شده است. در این کشور در حدود 70 موسسه آموزش عالی و دانشگاه برتر وجود دارد که می توانید میران زیادی از مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد را در آن ها بگذرانید.  همچنین می توانید جامعه بزرگی از دانشجویان بین المللی و بیش از 112،000 دانشجو از سراسر جهان را نیز مشاهده نمایید.  حدود 16٪ از کل دانشجویان این کشور از خارج از کشور می آیند .

اعزام دانشجو به هلند                                                              شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند

شرایط تحصیل در هلند
انواع مختلفی از دانشگاه ها در هلند وجود دارد که ممکن است شرایط متفاوتی را برای دانشجویان آینده نگر که متقاضی یک برنامه کارشناسی هستند ، داشته باشند.

 دانشگاه جهانی تجارت Nyenrode

دانشگاه Nyenrode BusinessUniversities of علوم کاربردی معمولاً اطلاعات اضافی را درخواست نمی کنند. تنها کاری که شما باید انجام دهید اینست که گذراندن آزمون آیلتس یا تافل (اگر در یک کشور بومی انگلیسی زبان زندگی نمی کنید) ، اسناد لازم را ترتیب داده و آنها را تقریباً 3-4 ماه به دفتر پذیرش دانشگاه منتخب خود بفرستید. - اتحادیه اروپا و 1-2 ماه برای دانشجویان اتحادیه اروپا قبل از شروع سال تحصیلی بعدی.

دانشگاه های تحقیقاتی و دانشکده های دانشگاه ممکن است برای دانشجویان آینده نگر که تازه مدرک دیپلم متوسطه خود را دریافت کرده اند ، الزامات دیگری داشته باشند. این نوع موسسات ممکن است برخی از داده های خاص مربوط به آموزش قبلی را درخواست کنند و یا حتی از دانشجویان بخواهند ارزیابی ورودی را در رشته های خاصی ارائه دهند. برای درخواست برنامه کارشناسی ارشد در هر دانشگاه هلندی ، دیپلم مدرک لیسانس لازم است. در این حالت دانشجویان نیز باید مهارت های بهتری در زمینه زبان انگلیسی داشته باشند و گاهی ممکن است نیاز به ارائه اسناد اضافی مانند توصیه نامه یا نامه های انگیزشی داشته باشد.

دانشگاه صنعتی دلفت

 دانشگاه دلفت یکی از قدیمی ترین دانشگاههای فنی هلند است. دانشگاه فنی دلفت دارای ۱۶ هزار دانشجو دارد که شاید حدود بیش از یک چهارم آن یعنی حدود ۴ هزار نفر از این تعداد دانشجویان از کشور های دیگر به هلند آمده و دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه در بین رشته های مهندسی و علوم زیستی بین دانشگاههای ۲۰ تا ۵۰ اول دانشگاههای جهان قرار دارد.

دانشگاه اراسموس روتردام

 دانشگاه اراسموس روتردام محیطی کاملا بین المللی دارد به گونه ای که هم اساتید و هم دانشجویان از کشور های دیگر در آن تحصیل می کنند. بالغ بر ۴۰ درصد جمعیت دانشجویان بین المللی هستند. درست است که در مقطع کارشناسی زبان تدریس در این دانشگاه هلندی است اما خیلی از برنامه های طراحی شده در این دانشگاه به صورت بین المللی برگزار می شود و در آن زبان تدریس زبان انگلیسی است برنامه ها و کارگاههایی مثل کلاسهای آموزش کسب و کار و مشاغلی بین المللی از این قبیل. در مقاطع بالاتر تدریس در دانشگاههای هلند یعنی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اغلب به زبان انگلیسی است. موقعیت کاری شهر روتردام بعد از فارغ التحصیلی به نسبت شهر های دیگر مناسب تر است.

شهریه دانشگاه های هلند

هزینه ای که باید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور پرداخت شود، بسته به نوع دانشگاه و رشته ی تحصیلی فرد دانشجو، متغیر می باشد. اما به طور میانگین مبلغ ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو به عنوان شهریه ی دانشگاه های هلند برای مقطع کارشناسی تعیین شده است. که همین مبلغ در دوره ی کارشنالسی ارشد و دکتری با افزایش چند درصدی چیزی در حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو تخمین زده می شود. دانشجو به صورت سالانه باید این مبلغ را به دانشگاه مورد پذیرش خود، پرداخت نماید. ذکر نکته ای در این رابطه در خور توجه می باشد؛ آن هم این که دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه ی تحصیلی می شوند، شهریه ی دانشگاه های هلند در تمامی رشته ها برای آن ها رایگان می باشد.در مقطع دکتری امکان دریافت حقوق ۲۰۰۰ یورو یی در ماه وجود دارد.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع لیسانس

شرایط تحصیل در هلند 2020

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی 

در دانشگاه های علوم کاربردی فرد می تواند در برنامه های کارشناسی در طیف وسیعی از رشته ها نظیر اقتصاد، مراقبت های بهداشتی، هنرهای زیبا، کشاورزی و غیره ثبت نام کند. در هر رشته، انواع زیادی از برنامه ها وجود دارد که می تواند در محتوا از با موسسات دیگر در کشور هلند متفاوت باشد. دانشگاه های علوم کاربردی آزادی زیادی در تعیین محتوا و ساختار برنامه هایشان دارند. در بیشتر دوره های آموزشی در کشور هلند و در مقطع کارشناسی، دانشجویان به ناچار باید در یک دوره یک ساله آمادگی شرکت کرده و پس از آن وارد دوره اصلی تحصیل خواهند شد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور هلند عبارتند از:

  • آمادگی کلی برای شروع تحصیل
  • آمادگی حضور در بازار کار کشور هلند
  • شرکت در دوره های کارآموزی
  • افزایش توانایی پیوستن به بازار کار

از شرایط تحصیل در هلند در مقطع لیسانس داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۳ است. در غیر این صورت افراد متقاضی با سن حداقل ۲۱ می توانند در امتحان ورودی که در دانشگاه ها برگزار می شود شرکت کرده و در صورت قبولی می توانند برای ادامه ی تحصیل در همان دانشگاه اقدام کنند. داشتن مدرک زبان ایلتس با نمره ی ۶ از دیگر شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی است. متقاضیان عزیز این نکته ی مهم را بدانند که در صورت نداشتن مدرک می توانند در کلاس های زبان در خود کشور هلند برگزار می شود شرکت کنند و مدرک بگیرند ولی اگر مدرک زبان را در مدارک خود از ایران نداشته باشند به سختی می توانند ویزای تحصیلی هلند را بگیرند. در مقطع تحصیلی لیسانس طول دوره ۴ سال است و زبان تدریس در دانشگااههای هلند، المانی است. در همین راستا داشتن مدرک زبان المانی در سطح های b1 و b2 الزامی است. برای مدرک زبان المانی هم اگر در ایران برای گرفتن ان اقدام کنید راحت تر می توانید برای گرفتن ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید. دانشجویان مقطع کارشناسی در هلند در هفته حق  ۲۰ ساعت کار دانشجویی دارند و به ازای آن حقوقی به مبلغ ۸۰ تا ۲۰۰ یورو دریافت می کنند. پس مدرک زبان انگلیسی و المانی برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای هلند الزامی است.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

سیستم پایه و مبنا تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی کشور هلند بر مبنا افزایش دانش و مهارت های حرفه ای در خصوص تحصیلات تکمیلی و بازار کار نیز طراحی شده است. در این دوره ها تمرکز دانشگاه ها بر مهارت های حرفه ای و بالینی و مدیریت و رهبری می باشد. برنامه های کارشناسی ارشد حداقل یک سال معادل 60 واحد است. اما بسیاری از آنها طولانی تر از 1.5 تا 4 سال (90-240 واحد) هستند. برنامه های حرفه ای پیشرفته در علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در کل 3 سال معدل 180 واحد به طول خواهد انجامید. اخذ پذیرش تحصیلی در هلند شرایط ویژه ای دارد و افراد برای صرف جویی در وقت و هزینه خود تنها در صورت دارا بودن شرایط کافی باید برای تحصیل در هلند اقدامات لازم را انجام دهند.

انواع برنامه های کارشناسی ارشد عبارتست از:

  • دوره های آموزشی که افراد را مستقیما برای ورود به بازار کار آماده می کنند
  • دوره های آموزشی تحقیق محور که بر روی شاخص های پژوهشی تمرکز دارد
  • برنامه های آموزش محوری که افراد را برای اشتغال به کار معلمی در مقاطع مختلف تحصیلی آماده می کند.

تحصیل پزشکی در هلند                                                              شرایط تحصیل در هلند 2020

موسسات مجاز اعزام دانشجو در تهران

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند بین یک تا دو سال است. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های هلند برای بیشتر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد انگلیسی است. مدرک زبان ایلتس با نمره ی حداقل ۶ و نیم و یا مدرک IBT با نمره ی ۸۰ از مدارک و شرایط پذیرش در دانشگاه های هلند در این مقطع است. شرایط بورسیه شدن در صورت داشتن رزومه ای خوب و علمی می تواند فراهم باشد داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته ی مورد درخواست از شرایط تحصیل در هلند در این مقطع است. متقاضی باید تمام مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کند. حداقل معدل باید ۱۵ باشد. دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در هلند می تواند به مدت ۳۰ ساعت در هفته کار دانشجویی کند و در مقابل ان حدود ۱۶۰ تا ۳۰۰ یورو بگیرد.

تحصیل در هلند در مقطع دکتری

طول دوره ی تحصیل در مقطع دکتری حداقل ۴ سال است. گرفتن بورسیه ی تحصیلی در این مقطع شرایط آسان تری دارد و فراهم است. این در حالی است که در صورت موفق شدن به گرفتن بورسیه های تحصیلی دانشجویان دکتری به صورت ماهیانه حدود ۲ هزار یورو حقوق دریافت خواهند کرد. در غیر این صورت دانشجویان می توانند با پرداخت شهریه به ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری بپردازند. داشتن مدارک تحصیلی گذشته (کارشناسی و کارشناسی ارشد) به صورت ترجمه شده- مدرک زبان ایلتس ورزومه ی قوی برای گرفتن بورسیه ی تحصیلی از شرایط تحصیل در هلند در مقطع دکتری است. طول دوره های دکترا در هلند به میزان 4 سال است. سیستم پایه و مبنا این کشور تحت نظر استاد راهنما می باشد و دوره های کامل پژوهش محور است. علاوه بر این به دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند حقوق یک کارمند پرداخت می شود. همه متقاضیان دوره دکترا در کشور هلند ممکن است به دو روش موفق به اخذ پذیرش از کشور هلند شوند. تحصیل دکترا در کشور هلند در مدارس تحقیقاتی و یا مدارس عادی امکان پذیر است. مدارس تحقیقاتی در حقیقت مراکزی هستند که بر اساس توافقات انجام شده میان چند دانشگاه یا موسسه افتتاح شده اند. مدارس عادی اما همان کلاس های درس عادی است که در محیط دانشگاه واقع شده اند. 

هزینه زندگی در هلند

اگر بخواهیم به صورت ماهانه هزینه های زندگی در هلند را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که در این کشور افراد به صورت متوسط ماهی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰  یورو را صرف گذران امور روزمره ی زندگی می کنند. البته هزینه ی زندگی در هلند به طور مستقیم با مکان و نحوه ی زندگی فرد در ارتباط است. درصد زیادی از هزینه ها به مسکن اختصاص می یابد. در مرتبه ی بعد از مسکن، هزینه های خورد و خواراک قرار دارد .هزینه ی زندگی در شهر آمستردام کمی بیشتر می باشد.