اعزام دانشجو به هلند 

یکی از روش های مهاجرت به کشور هلند، از طریق اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور است. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور هلند، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی و تدریس دروس به زبان انگلیسی است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور هلند در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. اعزام دانشجو به هلند ، شرایط اخذ ویزای دانشجویی هلند و مهاجرت از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار گرفته است. تلاش ما بر این است که به سوالات شما عزیزان در باب اعزام دانشجو به هلند پاسخ بدهیم. تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند به چه صورت است؟ شرایط ویزای همراه در هلند چگونه است؟ آیا امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل وجود دارد؟ دانشگاه های برتر هلند کدام است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در هلند به چه صورت است؟ به درخواست مکرر دوستان بر آن شدیم تا مقاله ای کامل در باب اعزام دانشجو به هلند تهیه نموده و نکات لازم را به طور خلاصه بیان کنیم. این مقاله توسط موسسه آبتین سفیران پارس تهیه شده و تلاش شده چراغ راه شما سروران در این زمینه باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه آبتین سفیران پارس تماس حاصل نموده و مشاوره لازم را دریافت نمایید .
برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021

موسسات اعزم دانشجو به هلند                                           تحصیل رایگان در هلند

اعزام دانشجو به هلند 

 پذیرش تحصیلی کشور هلند

برای اعزام دانشجو به هلند در بدو امر بایستی از دانشگاه ‌های این کشور اخذ پذیرش کرد و سپس به گرفتن ویزای دانشجویی برای ورود به این کشور اقدام کرد. برای اعزام دانشجو به کشور هلند و اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند بسته به نوع دانشگاه دو راه مختلف وجود دارد: در برخی موارد بایستی با خود دانشگاه مستقیماً در ارتباط قرار گرفت و در بعضی موارد بایستی از طریق مرکز آنلاین مربوط به ثبت ‌نام در دانشگاه‌ های هلند اقدام کرد. اما در برخی موارد و برای ثبت نام در تعدادی از دانشگا‌ه‌ های این کشور بایستی از هر دو راه همزمان برای ثبت نام استفاده کرده و از این طریق اقدام به اخذ پذیرش کرد.زبان تدریس در این کشور هلندی و انگلیسی می باشد و متقاضی اعزام دانشجو به هلند بایستی برای طی موفقیت ‌آمیز هر یک از دوره‌ های آموزشی، حداقل به یکی از این دو زبان مزبور تسلط داشته باشد.

مراحل اعزام دانشجو به کشور هلند

پس از آنکه فرد متقاضی با دانشگاه مورد نظر خود ارتباط برقرار کرد و از آنجا پذیرش گرفت، بایستی تمام مدارک مورد نیاز را ترجمه کرده و برای اخذ اجازه اقامت موقت خود درخواست دهد و پس از آن، باید برای گرفتن اجازه‌ اقامت طولانی ‌تر (یک ساله)  اقدام به دادن درخواست کند و همچنین در اثنای این پروسه، فرد متقاضی اعزام دانشجو به هلند بایستی در سازمان مربوط به اتباع خارجی، توانایی مالی خود را در تأمین حداقل ‌های زندگی دانشجویی در این کشور اثبات کند. البته متقاضی اعزام دانشجو به کشور هلند همچنین می ‌تواند یکسری از هزینه ‌های اولیه را به حساب دانشگاه واریز کند که در این صورت دیگر نیازی به اثبات داشتن توانایی مالی نزد مراجع مذکور را ندارد و در این صورت ویزای این قبیل متقاضیان اعزام دانشجو به کشور هلند، در مدت کمتری نسبت به دیگران صادر می ‌گردد . لازم به ذکر است که گرفتن بیمه‌ درمانی در این راستا ضروری است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند         

شرایط ورورد به دانشگاه های هلند                                                               موسسه اعزام دانشجو در تهران

اعزام دانشجو به هلند 

مرحله اول اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند                                           

ارسال درخواست و پرداخت هزینه
کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در کشور هلند نیازمند دریافت اجازه اقامت موقت و ویزای تحصیلی دارند. ارسال درخواست اقامت موقت از ۲ طریق امکان پذیر است:
  • از طریق موسسه آموزشی که متقاضی قرار است در آن تحصیل نماید.
  • خود شخص از طریق سفارت هلند اقدام نماید.

مرحله دوم اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند

تعیین وقت ملاقات
تعیین وقت ملاقات از طریق سامانه اینترنتی سفارت هلند در تهران انجام پذیر است.

مرحله سوم اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند

تحویل مدارک
بعد از انجام ملاقات و مراجعه حضوری فرد و تحویل مدارک، سفارت یک شماره پیگیری (V number) و فاکتور به متقاضی می دهد. فرد متقاضی می بایست فرم های مورد نیاز را تکمیل و ارائه نماید.

مرحله چهارم اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند

بررسی مدارک و نتیجه
فرایند بررسی کلیه درخواست ها به طور معمول ۹۰ روز به طول خواهد انجامید. در صورت موافقت با درخواست اقامت، متقاضی می بایست پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهد تا در طول مدت زمان ۱۵ روز، اجازه اقامت در پاسپورت شخص ثبت شود.

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در خارج