اعزام دانشجو به فرانسه 

اگر در میان برنامه های مهاجرتی به دنبال اطلاعاتی جهت اعزام دانشجو به فرانسه می باشید، ما به شما از ابتدا تا انتهای این پروسه را شرح می دهیم. یکی از برنامه هایی که این روزها در میان برنامه های مهاجرتی در میان اتباع ایرانی بسیار رایج است مهاجرت از طریق تحصیل به فرانسه است. چرا که تحصیل در این کشور بسیار کم هزینه و در برخی دانشگاه ها رایگان می باشد. همچنین شما این فرصت را خواهید داشت تا برای یادگیری زبان نیز از این کشور ویزای تحصیلی دریافت نمائید. در این خصوص ما با نگارش این نوشتار به ابهامات و سوالات مهاجرتی شما پاسخ خواهیم داد.

اعزام دانشجو به فرانسه 

تحصیل در فرانسه 

ابتدا باید گفت که بحث اعزام دانشجو به فرانسه، هم می‌تواند شامل درخواست مستقل شخص متقاضی به دانشگاه مد نظر خویش باشد و هم شامل اعزام دانشجو به فرانسه از طریق وزارت علوم ایران باشد که در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم. اعزام دانشجو به فرانسه شرایطی دارد که در قوانین این کشور آمده است و ما تنها در این مجال به گوشه‌ای از آن‌ می‌پردازیم. برای اطلاع بیشتر از کم و کیف آن، توصیه می‌شود به متخصصین اعزام دانشجو به فرانسه مراجعه کنید. یکی از موسسات معتبر اعزام دانشجو به فرانسه در تهران موسسه آبتین سفیران پارس می باشد. برای اطلاع از تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به فرانسه با شماره هایی که در سایت قرار داده شده است تماس حاصل نمایید. 

شرایط اعزام دانشجو به فرانسه                                                                                        شرایط تحصیل در فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه 

موسسات مجاز اعزام دانشجو به فرانسه

کشور فرانسه در زمره‌ی کشورهایی قرار دارد که تحصیل در آن رایگان است؛ مانند کشورهایی همچون آلمان و اتریش. بنابراین متقاضی اعزام دانشجو به فرانسه بسیار زیاد است و رقابت میان ایشان تنگاتنگ. معمولاً در فرانسه برخلاف کشورهایی مثل اتریش، امکان گرفتن پذیرش برای متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه تنها با داشتن مدرک زبان فرانسه امکان پذیر است؛ جز در مقاطع بالاتر مانند دکتری که داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز کفایت می‌کند. متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه پس از تسلط نسبی بر زبان فرانسه و گرفتن مدرک معتبر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌نمایند و پس از آن با مراجعه به سفارت این کشور و اخذ ویزای دانشجویی می‌توانند به این کشور سفر کنند. در کشور فرانسه به دانشجویان اجازه داده می‌شود که ساعت‌های اندکی را در هفته به کار بپردازند و از این راه به تأمین بخشی از هزینه‌های خود کمک کنند. تحصیل در این کشور برای متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه، علاوه بر امکان گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی، که به نسبت از دیگر مقاطع دشوار‌تر می‌نماید، در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز به عمل می‌آید. هر یک از متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه پس از آن که از دانشگاه خود در این کشور فارغ‌التحصیل شد، می‌تواند با پیدا کردن یک شغل مناسب، ویزای خود را از ویزای دانشجویی به ویزای کار تغییر دهد و از این طریق و پس از گرفتن اقامت موقت، اقدام به اخذ اقامت دائم نموده و پس از آن، در صورتی که به تابعیت کشور فرانسه علاقه دارد، برای شهروندی این کشور تقاضا بدهد. همچنین متقاضی اعزام دانشجو به فرانسه می‌تواند با برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه‌های مورد نظر خود و همچنین مؤسسات مربوط در فرانسه، کمک هزینه‌ی تحصیلی دریافت کند که این امر مستلزم ارائه‌ی یک رزومه‌ی قوی است.

هزینه تحصیل در فرانسه 

هزینه‌های تحصیل در این کشور با توجه به این که تحصیل رایگان است، به نسبت دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار متناسب‌تر است؛ به طوریکه چیزی در حدود 800 یورو برآورد می‌شود. برای گرفتن ویزای دانشجویی کشور فرانسه، متقاضی اعزام دانشجو به فرانسه بایستی مدراکی را دال بر داشتن یک حساب بانکی برای تأمین هزینه‌های خود در کشور مقصد داشته باشد.
نکته‌ی مهم آنکه مدارک لازم برای اخذ پذیرش داشنگاه های فرانسه، بایستی به زبان این کشور و به صورت رسمی ترجمه شده باشد.
امکان مهاجرت تحصیلی به فرانسه بدون مدرک زبان وجود دارد؟
بله خوشبختانه فرانسه از جمله کشورهایی است که می توان بدون ارائه مدرک زبان برای ورود به این کشور اقدام نمود و در این کشور مشغول به یادگیری زبان شد که در این مقاله کلیه راه هایی را که می توان بدون مدرک زبان اقدام نمود را شرح خواهیم داد. 
برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021

مشاوره اعزام دانشجو به فرانسه

بهترین انتخاب برای انجام کاری که در آن شناخت کافی و علمی در آن موضوع ندارید کمک گرفتن از شخصی است که در آن زمینه تخصص دارد، در زمینه اعزام دانشجو موسسات زیادی در ایران این خدمات را ارائه می دهند، شما برای انتخاب یک کدام از آنها باید تحقیقات وسیعی داشته باشید، اولین قدم شما می تواند این باشد که با یک وکیل یا مشاور در مورد شرایط اولیه خود و شانس موفقیت در اخذ پذیرش آن برنامه مهاجرتی مشورت نمائید. شاید شما در همین قدم اول متوجه شوید که کدام یک از این افراد به شما اطلاعات صادقانه و حس خوبی می دهند، تا شما برای انجام برنامه مهاجرتی خود از آنها کمک بگیرید.

هزینه های مسکن در فرانسه 

برای اقامت خود در فرانسه ، گزینه های مسکن زیادی دارید. شما می توانید بین یک ساختمان دولتی یا یک ساختمان خصوصی و بین یک محل اقامت دانشجویی یا یک آپارتمان که ممکن است به تنهایی اشغال کنید ، با سایر دانشجویان ، یا با یک خانواده یا ساکن محلی انتخاب کنید. وحشت نکنید! ما انواع مختلف مسکن را در اختیار دانشجویان رمزگشایی خواهیم کرد و در جستجوی شما به شما کمک می کنیم. هر نوع مسکن را انتخاب کنید ، جستجوی خود را زود شروع کنید. دریغ نکنید که مکانی را رزرو کنید ، حتی اگر موقت باشد ، به طوری که هنگام ورود ، جایی برای خواب و ذخیره وسایل خود داشته باشید. این کار به شما فرصت می دهد تا یک جستجوی کامل در یک مکان دائمی انجام دهید. فراموش نکنید که آیا می توانند از کارکنان موسسه آموزشی شما سؤال کنند. برخی از موسسات (بخصوص Grandes Ecoles) سهام مسکن را حفظ کرده یا سیستمی برای اتصال دانش آموزان خود با ارائه دهندگان مسکن دارند. برای تسهیل جستجوی شما ، ما با تمایز بین دو شکل اساسی مسکن دانشجویان در فرانسه شروع می کنیم:

خوابگاه های دانشجویی در فرانسه 

مسکن های مختلفی وجود دارد که به طور خاص برای دانش آموزان و جوانان طراحی شده است: اجاره پایین ، اتاق مبله و زندگی اجتماعی داخلی - همه کالاهای با ارزش. اتاق ها و آپارتمان هایی که در بازار املاک و مستغلات اجاره می شوند ، از طریق آژانس یا مستقیماً از یک مالک خاص شخصی. بسیاری از کسانی که این مسیر را طی می کنند با سایر دانش آموزان فضای مشترکی می گذارند و یا یک اتاق را در یک خانه محلی اجاره می کنند.

به استثنای CROUS (در مورد مسکن برای دریافت کنندگان بورس های تحصیلی دولت فرانسه) ، پردیس فرانسه با هیچ نهاد دیگری که مسکن دانشجویی یا خدمات مرتبط ارائه می دهد هیچ مشارکتی ندارد. اشخاص ذکر شده در این مقاله فقط برای کمک به شما در جستجوی شما ذکر شده اند.قبل از اینکه بتوانید برای کسب مدرک در هر موضوعی در فرانسه کار کنید ، ابتدا باید برای پذیرش در کالج یا دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید. در حالی که ما به طور خلاصه این اطلاعات را در ابتدا در راهنما آورده ایم ، در اینجا ما با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد ، بنابراین شما فقط می دانید برای شروع آموزش در یکی از بهترین کشورها چه باید کرد.

شهریه های دانشجویی در فرانسه 

اگرچه درخواست دانشگاه در فرانسه تقریباً مشابه درخواست دانشکده در هر کشور دیگر است ، تفاوت های کمی وجود دارد که تشخیص شما برای شما مهم است. این مهم است که شما دانشجوی محلی اروپایی باشید یا دانشجوی بین المللی ، مراحل درخواست را به طور کامل انجام دهید و همچنین کلیه اسناد مورد نیاز و درخواست شده را در زمان ارسال ارسال کنید. هنگامی که شما این کار را انجام دهید ، نشان می دهد شما آماده حضور در دانشگاه و همچنین سرعت بخشیدن به روند هستید.

اعزام دانشجو به فرانسه 

هرکسی که می خواهد در دانشگاه در فرانسه شرکت کند باید مراحل درخواست را تکمیل کند. درخواست پس از دریافت مدارک توسط کالج بررسی می شود تا مشخص شود آیا متقاضی مناسب برای مدرسه است یا خیر. غالباً ، دانشکده ها به پیشینه ها نگاه می کنند ، بنابراین مهم است که این امر از هرگونه حادثه مشکوک عاری باشد.ر کنار هزینه های شهریه در فرانسه ، شما همچنین باید فاکتورهای بسیار دیگری را که در پولی که در دوران دانشگاه صرف خواهید کرد تأثیر بگذارد. این شامل هزینه های اجاره محل اقامت ، غذا ، سرگرمی ، تجهیزات ، آزمایش ها و هزینه های مختلف است. این پولی است که شما کاملاً باید از قبل بودجه خود را تهیه کنید. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که به فرانسه بروید و پول لازم را ندارید.

شما به راحتی می توانید این هزینه ها را محاسبه کرده و مبالغ واقعی را که برای حضور در یک کالج در کشور مورد نیاز است تعیین کنید. روش های زیادی وجود دارد که می توان این کار را انجام داد. به اینترنت نگاهی بیندازید و بدانید که هزینه های اوضاع در فرانسه چیست. اگر اهل ایالات متحده هستید ، مطمئناً می توانید انتظار داشته باشید که هزینه های زندگی کاملاً قابل مقایسه یا حتی شاید اندکی کمتر از آنچه قبلاً برای پرداخت به خانه خود استفاده کرده اید ، باشد. به زودی از انگلستان یاد خواهید گرفت که فرانسه بسیار ارزان تر از بازگشت به خانه است. این چیزی است که شما به عنوان لذت بردن از پول نقد ممکن است همیشه هنگام حضور در کالج آسان نباشد.
تعدادی از کمک های مالی و بورسیه تحصیلی از فرانسه برای شهروندان که مایل به ادامه تحصیل در فرانسه هستند ، وجود دارد. تعداد بودجه ، امانت ها و کمک های بلاعوض برای دانشجویان بین المللی بسیار کمتر است. گزینه های مختلفی وجود دارد از جمله کمک هزینه دولت فرانسه ، کمک های مالی دولت یک کشور بومی یا کمک سازمان های بین المللی و غیر دولتی. کمک های مالی در فرانسه با توجه به نیاز به کمک یا شایستگی می تواند به دانش آموز اعطا شود.

شرایط سنی تحصیل در فرانسه 2019

اعزام دانشجو به فرانسه