گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1399/03/31 - 11:40
كد :47

گرنت تحصیلی چیست

اکثر دانشجویانی که برای ویزای تحصیلی و اقامت در کشورهای خارجی اقدام میکنن با مطالعه و مشاوره گرفتن از موسسات  اعزام دانشجویی میتوانند از هزینه های زیادی که در کشور مقصد با آن رو به رو میشوند آگاه شوند .

اکثر دانشجویانی که برای ویزای تحصیلی و اقامت در کشورهای خارجی اقدام میکنن با مطالعه و مشاوره گرفتن از موسسات  اعزام دانشجویی میتوانند از هزینه های زیادی که در کشور مقصد با آن رو به رو میشوند آگاه شوند . هزینه زندگی و مسکن و شهریه دانشگاه در هر کشوری با توجه به قوانین آن دانشگاه و آن کشور متفاوت خواهد بود. علاوه بر بورسیه های تحصیلی که به بعضی از دانشجویان تعلق می گیرد کمک هزینه های دیگری به دانشجویان در طول دوران تحصیل از طرف دانشگاه محل تحصیل در آن دریافت خواهند کرد . هر کدام از کمک هزینه های تحصیلی شرایط خاص خود را دارا می باشد بعضی از این کمک هزینه ها به صورت وام هایی بلاعوض به دانشجویان پرداخت می شود که از این مورد میتوان به گرنت تحصیلی اشاره کرد.  در ابتدا لازم است بدانید که گرنت تحصیلی چیست ؟

کمک هزینه تحصیل در خارج کشور

گرنت تحصیلی دارای چه شرایطی می باشد؟

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.


تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021


گرنت تحصیلی به چه کسانی تعلق می گیرد

گرنت به معنای وام بلاعوض، بودجه‌ای است که به نهادها، موسسات، شرکت‌ها، دانشگاه ها یا افراد خاصی داده می شود تا به کمک آن بتوان مخارج مورد نیاز در طول مدت تحصیل را پرداخت کرد. گرنت تحصیلی علاوه بر دانشجویان به استادان عضو هیئت علمی دانشگاه ها نیز تعلق می گیرد. اکثر گرنت‌ها برای انجام کارهای پژوهشی ارائه می‌شود تا به تشویق و ترغیب پژوهشگران بپردازد و شرایط مناسبی را فراهم آورد تا فعالیت‌های پژوهشی خود را پیش ببرند. البته در این میان گرنت‌های غیر پژوهشی هم وجود دارد که در موارد خاص استفاده می‌شود.

گرنت دانشکده‌ای چیست 

گرنت دانشکده‌ای می‌تواند پرداخت هزینه‌های دانشگاه را آسان کند. به‌طور مثال در سال 2018-2019 دانشجویان واجد شرایط تا سقف 6.095 دلار گرنت دریافت می‌کردند. البته این مقدار جایزه بر اساس فاکتورهایی مانند نیاز مالی، هزینه ثبت‌نام و … است. عموماً مقدار گرنت حدود بین هزار تا 50 هزار دلار در سال است.

انواع گرنت دانشگاهی 

  • گرنت فرصت مطالعاتی فدرالی
  • گرنت دستیار آموزشی برای کالج یا تحصیلات بالاتر
  • گرنت خدمات عراق و افغانستان

دانشجویان چگونه گرنت را دریافت می کنند

دانشجویان بعد از ثبت‌نام و یا ورود به کالج، دانشگاه یا موسسه معتبر علمی، می‌توانند از این کمک هزینه ها استفاده نمایند. در مورد کمک‌هزینه دولت فدرال یا ایالت‌ها، لازم است که متقاضی حتماً شهروند آمریکا باشد تا بتواند آن را دریافت کند. دانشجویان معمولا در مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌توانند از کمک‌های مالی تحت عنوان فلوشیپ نیز استفاده کنند. 

گرنت تحصیلی چیست

شرایط دریافت گرنت تحصیلی

دریافت کمک‌هزینه تحصیلی رابطه مستقیمی با صلاحیت‌های آکادمیک یا فعالیت‌های متمایز درسی شخص یا اشخاص دارد. در این صورت متقاضی باید با ارائه فرم تقاضا اثبات کند که لایق دریافت این بورسیه می‌باشد.