گروه خبري : تحصیل در خارج کشور
تاريخ انتشار : 1399/03/26 - 11:55
كد :46

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

اگر بخواهیم از زبان مردم هلند سخت به میان آوریم باید بگوییم که هلند کشوری است که 95% از مردم آن می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند

اگر بخواهیم از زبان مردم هلند سخت به میان آوریم باید بگوییم که هلند کشوری است که 95% از مردم آن می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند به طوری که در طول اقامت تحصیلی، افراد به راحتی با مردم این کشور سازگار می شوند. احترام به نظرات و اعتقادات هر فرد در این کشور یک فضیلت ملی است که به ساخت یک جامعه متنوع قدرت می بخشد. این مسئله خود پایه و اساس روش تدریس در موسسات آموزش هلندی است. علاوه بر این شما می توانید به راحتی با دانستن حداقل میزان از زبان انگلیسی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. موسسه اعزام دانشجو آبتین سفیران پارس در اینجاست تا شما را در زمینه ادامه تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی بدون داشتن مدرک زبان راهنمایی کند. کافیست با شماره هایی که در سایت قرار داده شده است تماس حاصل نمایید. 

تحصیل در هلند 

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.


تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021


ساختار آموزشی کشور هلند 

ساختار آموزشی کشور هلند مانند سایر کشورهای خارجی دارای قواعد و قوانین خاص خود می باشد. بدین گونه که ساختار آموزشی این کشور بر روی کار گروهی در محیطی ایده آل برای ایجاد دوستی تمرکز دارد. تحصیل در این ساختار آموزشی باعث دوچندانی آزادی برای ابراز نظرات و دانش می گردد. سابقه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای خارجی ها طولانی مدت بوده و توانسته یک ذهنیت باز و توسعه ایجاد نمایند. شایان ذکر است که در سال 1950 این کشور تنها کشور غیر انگلیسی زبان بوده که طیف گسترده ای از دوره ها را به انگلیسی زبان ها ارائه داده است. بنابراین هلند از دیرباز به عنوان کشوری منتخب در میان صدها کشوری بوده که مهاجرین زیادی را به راحتی پذیرفته است. 

اخذ مدرک دیپلم هلند 

کسب مدرک دیپلم هلند، کلید موفقیت حرفه ای در سراسر جهان است. سیستم آموزش عالی و دانشگاهی هلند دارای یک شهرت جهانی در کیفیت بالا است و تجربه نشان می دهد که افرادی که در یکی از موسسات آموزش عالی هلند تحصیل کرده اند در سایر نقاط جهان عملکرد بسیار چشم گیری داشته اند. این سطح از کیفیت از طریق سیستم تضمین و تنظیم کیفیت ملی این کشور به دست آمده است. موسسات آموزش عالی هلند فرصت های تحصیلی بیشماری را برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است که از این بین تعداد بیش از 2100 برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود و همین امر باعث می شود هلند پیشگام در زمینه برنامه های مطالعاتی انگلیسی زبان در اروپا باشد.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی 

مقطع کارشناسی از جمله مقاطع تحصیلی می باشد که بسیار پر طرفدار است و بیشتر دانشجویان برای این مقاطع وارد هلند میشوند.  رتبه ی بسیار خوب دانشگاه های کشور هلند از جمله مواردی است که باعث شده این مقطع دانشجویان زیادی را جذب نماید. طول دوره ی لیسانس در این کشور معمولا 4 ساله است و امکان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست، و دانشجویان باید حداقل مدرک آیلتس آکادمیک با نمره ی 6 را ارائه دهند. دانشگاه های این کشور بیشتر رشته های تحصیلی را ارائه میدهند و حدود هزینه های تحصیل در این کشور سالیانه 11 تا 13 هزار یورو می باشد. در دانشگاه های علوم کاربردی فرد می تواند در برنامه های کارشناسی در طیف وسیعی از رشته ها نظیر اقتصاد، مراقبت های بهداشتی، هنرهای زیبا، کشاورزی و غیره ثبت نام کند. در هر رشته، انواع زیادی از برنامه ها وجود دارد که می تواند در محتوا از با موسسات دیگر در کشور هلند متفاوت باشد. دانشگاه های علوم کاربردی آزادی زیادی در تعیین محتوا و ساختار برنامه هایشان دارند. در بیشتر دوره های آموزشی در کشور هلند و در مقطع کارشناسی، دانشجویان به ناچار باید در یک دوره یک ساله آمادگی شرکت کرده و پس از آن وارد دوره اصلی تحصیل خواهند شد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور هلند 

 • آمادگی کلی برای شروع تحصیل

 • شرکت در دوره های کارآموزی
 • آمادگی حضور در بازار کار کشور هلند

 • افزایش توانایی پیوستن به بازار کار

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

سیستم پایه و مبنا تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی کشور هلند بر مبنا افزایش دانش و مهارت های حرفه ای در خصوص تحصیلات تکمیلی و بازار کار نیز طراحی شده است. در این دوره ها تمرکز دانشگاه ها بر مهارت های حرفه ای و بالینی و مدیریت و رهبری می باشد. برنامه های کارشناسی ارشد حداقل یک سال معادل 60 واحد است. اما بسیاری از آنها طولانی تر از 1.5 تا 4 سال (90-240 واحد) هستند. برنامه های حرفه ای پیشرفته در علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در کل 3 سال معدل 180 واحد به طول خواهد انجامید. اخذ پذیرش تحصیلی در هلند شرایط ویژه ای دارد و افراد برای صرف جویی در وقت و هزینه خود تنها در صورت دارا بودن شرایط کافی باید برای تحصیل در هلند اقدامات لازم را انجام دهند.

انواع برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند 

 • دوره های آموزشی که افراد را مستقیما برای ورود به بازار کار آماده می کنند

 • دوره های آموزشی تحقیق محور که بر روی شاخص های پژوهشی تمرکز دارد

 • برنامه های آموزش محوری که افراد را برای اشتغال به کار معلمی در مقاطع مختلف تحصیلی آماده می کند.

تحصیل دکترا در هلند 

طول دوره های دکترا در هلند به میزان 4 سال است. سیستم پایه و مبنا این کشور تحت نظر استاد راهنما می باشد و دوره های کامل پژوهش محور است. علاوه بر این به دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند حقوق یک کارمند پرداخت می شود.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان و شرایط مورد نیاز برای تحصیل بدون مدرک زبان و اخذ اقامت هلند از این طریق را در این مقاله ی علمی مورد بررسی و تحلیل کامل قرار خواهیم داد. آیا امکان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ امکان اخذ ویزای تحصیلی هلند در چه مقاطعی وجود دارد و هزینه های تحصیل چه میزان است؟ و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به پاسخ آنها خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ پذیرش در هلند بدون مدرک زبان

سیستم تحصیلی هلند از 1 تا 10 امتیازبندی می شود. کسب نمره 5 به معنای پاس کردن می باشد و در اصل نمرات بین 1 تا 3 و 9 تا 10 به سختی داده می شوند. دریافت نمره به رشته تحصیلی و مقطع شما هم بستگی دارد. مثلا نمره 7.5 نمره مطلوبی برای کارشناسی است ولی برای دکتری خوشایند نیست. در ابتدا شما باید با دانشگاه مقصدتان در ارتباط باشید و ببینید که آیا آخرین مدرک و نمرات شما مورد تایید هلند است یا خیر. پس از تاییدیه این موضوع به موارد زیر احتیاج دارید:

 • ویزای اقامت در صورتی که اهل یکی از کشور های اتحادیه اروپا، بریتانیا یا سوئیس نیستید، مورد نیاز است.
 • مدرک زبان انگلیسی: تافل (با حد اقل نمره 550 روی کاغذ یا 213 در سیستم)، آیلتس حداقل نمره 6
 • نمره دیپلم 7 تا 7.5 طبق نمره بندی دیپلم خارجی
 • پذیرش قبولی دانشگاه مقصد مورد نظر

یک پیشنهاد مطلوب از طرف هلند این است که شما پس از تحصیل در آن کشور بمانید. بسیاری از دانشگاه ها ممکن است واحد هایی به زبان هلندی به شما پیشنهاد دهند که شما می توانید این زبان را تقویت کنید.
شرط معدل تا حد زیادی به دانشگاه و رشته هدف بستگی دارد. به عنوان مثال در بسیاری از رشته ها متقضی بسیار زیاد است که در این صورت به انتخاب از روی معدل بالاتر بسنده می کنند.