گروه خبري : تحصیل در خارج کشور
تاريخ انتشار : 1399/03/26 - 11:43
كد :45

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا امکان همکاری با بزرگترین اساتید و شرکت های دنیا را مهیا می کند که این موضوع در آینده علمی، پژوهشی و حرفه ای فرد نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.

تحصیل در آمریکا امکان همکاری با بزرگترین اساتید و شرکت های دنیا را مهیا می کند که این موضوع در آینده علمی، پژوهشی و حرفه ای فرد نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد. کشور آمریکا با وجود هزاران دانشگاه مختلف با سطوح بالای کیفیت آموزشی همواره مورد توجه داوطلبان تحصیل در خارج از کشور بوده است. تنوع و تعداد بالای دانشگاه های آمریکا با کیفیت آموزشی بالا هر متقاضی تحصیل در خارج از کشور را برای انتخاب آمریکا ترغیب می سازد.

مشاوره ویزای امریکا

مشاوره ویزای تحصیلی،توریستی و تحقیقاتی آمریکا میبایست توسط افراد مجرب و دارای تجربه کافی در زمینه اعزام دانشجو انجام شود ، موسسه اعزام دانشجو آبتین سفیران پارس آمادگی دارد در زمینه مشاوره ویزای امریکا شما را راهنمایی نماید. معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا ویزای F1 است. دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان خارجی می توانند برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه است. دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی شامل ویزای B1 می شوند. متقاضیان برای دریافت این ویزا میبایست پس از دریافت I-20 فرم DS-160 خود را تکمیل نمایند. در این صورت، سازمان مسئول، یک پروفایل Student and Exchange Visitor Information System I-20 صادر میکند که برای اخذ ویزای F-1 ضروری است. با ویزای F-1 دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته در سال اول تحصیل خود کار نیمه وقت در محدوده دانشگاه انجام دهد. بعد از سال اول، در صورتی که اجازه از طرف دانشگاه صادر شود، کار خارج از دانشگاه امکان پذیر خواهد شد. البته این کار اغلب برای افرادی است که نیاز به دوره کارآموزی یا اینترنتی دارند. دانشجویان دارای ویزای F-1 آمریکا همچنین امکان بهره مندی از 12 ماه آموزش عملی اختیاری را دارند(OPT). دانشجویان رشته های علوم پایه، فناوری، مهندسی و ریاضی یا سایر رشته ها ممکن است تا 29 ماه امکان آموزش عملی اختیاری را داشته باشند.

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.


تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021


متقاضیان ویزای F1,M1,J1 میتوانند برای همراهان خود درخواست ویزای F2,J2,M2  را ارائه نمایند.

ویزای F1 ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از معروف ترین ویزاهای تحصیلی آمریکا است. این نوع ویزا برای ورود به دانشگاه ها و کالج ها می باشد. اگر دانشجو متاهل و فرزند زیر ۲۱ سال داشته باشد برای انها ویزا F2 میتوان درخواست دهد.

ویزای B2 ویزای تحصیلی آمریکا

برای دانشجویانی است که دوره تحصیل انها ۶ ماهه می باشد و همراه نمی تواند با دانشجو مهاجرت کند.

ویزای M1 ویزای تحصیلی آمریکا

این نوع ویزا تنها تفاوتش با سایر ویزا های تحصیلی این است که برای رشته هایی فنی و حرفه ای صادر می شود و برای همسر و فرزند زیر ۲۱سال خود ویزای M2 درخواست دهد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا 

نکته حائز اهمیت این است که در تمامی روش های گفته شده باید دانشجو تمکن مالی خودرا به دولت ثابت کند. نکته بسیار مهم دیگر این است که قبل از ورود دانشجویان به دانشگاه باید در ازمون هایی که توسط آموزش و پرورش امریکا تعیین شده است قبول شوند. یکی از قوانین اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شواهد مالی می باشد. شواهدی که نشان دهد که شما یا والدینتان از شما حمایت می کنند، سرمایه کافی برای تامین مخارج شهریه و هزینه های زندگی در آمریکا را در طول دوران تحصیلی در نظر گرفته شده رابرای شما دارند. در واقع برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به اثبات تمکن مالی حداقل ۱ سال می باشد. در صورت موافقت سفارت آمریکا امکان دریافت ویزای امریکا برای همراهان فراهم میباشد.

شرایط اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا با قصد برگشت

هر فردی که ویزای غیر مهاجرتی امریکا (شامل تمامی ویزاهایی که بمنظور تحصیل در آمریکا صادر میشوند) تقاضا میکند، ملزم به نشان دادن مدارکی دال بر قصد برگشت به مملکتش است. بار ثابت کردن این امر بر دوش متقاضی است، تا بتواند داشتن وابستگی به مملکتش را به اثبات برساند و آنچه که ” قصد غیر مهاجرتی” نامیده میشود را تصدیق نمایید. طی مصاحبه جهت اخذ ویزای دانشجویی امریکا ، از شما در مورد قصد بازگشت به مملکت تان بعد از اتمام تحصیلات سوال خواهد شد. فتوکپی از قباله های املاکی (زمین، خانه، آپارتمان، مغازه، تجارت) که به شما و یا خانواده تان تعلق دارد را همراه خود داشته باشید همچنین اوراق و صورتحسابهای بانکی تمامی حسابهایی که شما و خانواده تان در کشورتان دارید نیز مفید خواهد بود. در صورتیکه کارفرمایی دارید که مایل است هنگام بازگشت به وطن، شما را استخدام کند، نامه ای از طرف او همراه خود داشته باشید.

تعیین وقت سفارت آمریکا

اگر متقاضی دریافت وقت سفارت آمریکا هستید میبایست از کشور های اطراف اقدام نمایید. زیرا آمریکا در کشور ما سفارت ندارد. وقت سفارت آمریکا در دوبی،ایروان،آنکارا،عشق آباد،باکو،کابل و… قابل دریافت است. وقت سفارت امریکا در  کشورهای امارات متحده عربی ،ارمنستان، ترکیه، تاجیکستان، ترکمنستان، آذربایجان، افغانستان، اتریش،انگلیس و…قابل دریافت میباشد. وقت سفارت آمریکا را میتوانید از طریق موسسه اعزام دانشجو آبتین سفیران پارس به آسانی و با حداقل کارمزد دریافت نمایید. 

مصاحبه سفارت آمریکا را بایستی بصورت حضوری و صرفا با حضور شخص متقاضی انجام خواهد شد.

مبالغ درخواست ویزای تحصیلی آمریکا F1 یا تحقیقاتی J را بپردازید.

مبالغ Sevis Fee مورد نیاز سفارت آمریکا برای ویزای F یا J را بپردازید.

مبالغ سفارت آمریکا یا Sevis Fee را میتوانید از طریق ما با کارمزد پایین بپردازد.
سفارت آمریکا برای تصمیم گیری ویزا از متقاضیان بالای 13 سال و زیر 80 سال مصاحبه حضوری به عمل می آورد. مصاحبه سفارت در روز تشکیل پرونده انجام می شود و دانشجویان باید آمادگی لازم برای انجام این مصاحبه مهم را داشته باشند. متاسفانه یکی از دلایل عدم موافقت با صدور ویزای تحصیلی آمریکا با وجود تمامی مدارک مورد نیاز از طرف دانشجویان، نداشتن آگاهی و آمادگی لازم برای مصاحبه سفارت می باشد. کارشناس های موسسه با تجربه کافی در این زمینه دانشجویان را برای انجام مصاحبه آماده می نمایند.

زمان مناسب اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا

دانشجویان باید مطلع باشند که حداکثر 120 روز قبل از تاریخ شروع دوره ثبت نام شده می توانند برای تشکیل پرونده در سفارت اقدام نمایند. در صورتی که دانشجویان بیشتر از 120 روز قبل از شروع دوره اقدام نمایند، سفارت به پرونده آنها رسیدگی نخواهد کرد و تا زمان مناسب برای صدور نتیجه صبر خواهند کرد. در صورت موافقت با ویزای تحصیلی F1، دانشجویان در نظر داشته باشند که 30 روز قبل از تاریخ شروع دوره ثبت نام شده که در فرم I-20 ذکر شده است می توانند وارد کشور آمریکا شوند. ورود به کشور آمریکا با ویزای تحصیلی F1 بیشتر از 30 روز قبل از شروع دوره امکان پذیر نمی باشد.