گروه خبري : تحصیل در خارج کشور
تاريخ انتشار : 1398/12/10 - 18:26
كد :31

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی هلند

در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند یکی از شرایط بسیار مناسب برای دانشجویان ایرانی را داراست. هلند کشوری پیشرفته در بخش آموزش و پرورش می باشد و دانشگاه های آن در رده بندی 200 دانشگاه اول دنیا قرار دارند.

در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند یکی از شرایط بسیار مناسب برای دانشجویان ایرانی را داراست. هلند کشوری پیشرفته در بخش آموزش و پرورش می باشد و دانشگاه های آن در رده بندی 200 دانشگاه اول دنیا قرار دارند. این کشور در بخش صدور ویزا و اجازه اقامت دانشجویان بسیار عالی عمل می کند و سرمایه زیادی را نیز از این طریق برای کشور خود فراهم می آورد. شرایط ویزای تحصیلی هلند بسیار مناسب است. در واقع در سال 2020 هلند جزو کشورهایی است که برای ایرانیان ویزای تحصیلی و همچنین در غالب موارد ویزای همراه صادر می کند.  ویزای تحصیلی هلند ، برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب مناسبی می باشد . تحصیل در کشور هلند به زبان انگلیسی می باشد و برای رزرو وقت سفارت هلند جهت درخواست ویزای تحصیلی کشور هلند باید مدرک زبان خود را ارائه دهد .

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی هلند                                             شهریه دانشگاه های هلند

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.


تلفن همراه مدیریت : 09122106302 
تلفن ثابت : 44256604 -021


مزایای تحصیل در هلند

کشور هلند جز کشورهایی می باشد که انگلیسی ، زبان غیر بومی آن است و می تواند جذابیت تحصیل در هلند و ویزای تحصیلی هلند را دو چندان کند . در حال حاضر تقریبا در تمام رشته های تحصیلی که از طرف دانشگاه های هلند برای دانشجویان بین المللی ارائه شده ، به زبان انگلیسی و زبان هلندی کلاس برگزار می شود . از مزایای تحصیل در هلند می توان به زیبایی های کشور هلند ، استانداردهای بالای زندگی ، اعتبار و کیفیت دانشگاه ها اشاره کرد . قدم بعدی برای تحصیل در کشور هلند ، روند درخواست ویزای تحصیلی هلند می باشد که به دلیل سازماندهی ، جمع آوری و تهیه تمام مدارک و اطلاعات مربوطه ، زمان زیادی نیاز دارد اما با این حال درخواست ویزای هلند بسیار پیچیده نیست به خصوص برای دانشجویان ساکن اتحادیه اروپا و چندین کشور استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، موناکو ، نیوزلند ، کره جنوبی ، ایالات متحده آمریکا و یا شهر واتیکان نیازی به ویزای دانشجویی ندارند . بقیه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشند به ویزای تحصیلی نیاز دارند . دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور هلند باید درخواست اجازه اقامت موقت دهند . معمولا دانشگاه مورد نظر این کار را برای فرد انجام می دهد ولی فرد باید تمام مدارک ضروری را به زبان هلندی و انگلیسی ارائه دهد .

شرایط تحصیل با اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند                   تحصیل در هلند کارشناسی ارشد

شروع سال تحصیلی هلند از اوایل ماه سپتامبر است. افراد دارای ویزای تحصیلی هلند می توانند از زمان شروع تحصیل خود به مدت ۱ سال شغلی نیز پیدا کنند و در آن مشغول به کار شوند. دانشجویان مهاجر مقطع لیسانس حق ۱۰ ساعت کار در هفته دارند. افرادی که در مقطع فوق لیسانس مشغول به تحصیل هستند، اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته دارند. هزینه تحصیل مقطع لیسانس دانشگاه های هلند سالیانه از ۷۰۰۰ یورو تا ۱۱۰۰۰ یورو متغیر است و در مقطع ۲ ساله فوق لیسانس این مبلغ به ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال می رسد. مقطع دکتری در دانشگاه های هلند ۴ ساله است که دانشجویان هم می توانند در این مقطع از بورسیه تحصیلی استفاده کنند و هم می توانند متقبل هزینه های شهریه خود بشوند؛ اما آن دسته از دارندگان ویزای تحصیلی کشور هلند که بورسیه شده اند می توانند حقوق ماهیانه دریافت نمایند. البته داشتن بورسیه تحصیلی کشور هلند نیز دارای شرایط خاص تری است و نیاز به تلاش بیشتری دارد. شرایط کاری برای دانشجویان مقطع دکترا تا ۳۰ ساعت در هفته وجود دارد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند

ویزا به معنای مجوز ورود به یک کشور و اقامت در آن برای مدتی معین است. برای سفر به کشور هلند نیاز به اخذ ویزای هلند دارید که می تواند دارای دسته بندی ها و انواعی باشد؛ از جمله ویزای ۱ بار، ۲ بار و یا چند بار ورود (بر اساس دفعات اجازه ورود به کشور در طول مهلتی که ویزای شما دارد)، ویزای کوتاه مدت و بلند مدت (بر اساس اینکه چه مدت زمانی برای ویزای شما در نظر گرفته شده است که از چند هفته، چند ماه تا چند سال می تواند باشد)، و ویزاهایی مانند ویزای گردشگری و توریستی، ویزای کاری، ویزای جست و جوی کار، ویزای تجارت، ویزای دیدار اعضای خانواده و ویزای تحصیلی هلند (که همان طور که پیدا است بر اساس هدف شما از سفر نام گذاری می شوند.

اخذ پذیرش هلند             موسسات مجاز اعزام دانشجو 98             موسسه اعزام دانشجو به هلند

برای تحصیل طولانی مدت در کشور هلند شما می بایست ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایید. بنابراین پس از این که کشور هلند را به عنوان کشوری مناسب برای تحصیل انتخاب کردید و از کیفیت آموزشی در این کشور مطلع شدید باید برای ادامه تحصیل در هلند با طی کردن شرایطی خاص ویزای تحصیلی را به دست آورید. از مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند نیازمند مطلع بودن از شرایط دریافت  و اطلاعات مناسب در این زمینه است. دانشجویانی که قصد تحصیل در هلند را دارند و از کشور هایی غیر از عضو اتحادیه ی اروپا هستند می بایست این ویزا را حتما به دست آورند. این در صورتی است که اقامت آن ها بیش از 90 روز در این کشور به طول انجامد. اولین مرحله پیدایش دانشگاه خوب و اخذ پذیرش دانشگاهی است که لازمه ی دریافت ویزا است. پس از این کار باید به سفارت مراجعه نموده و با برخورداری از مدارک و شرایط مورد نیاز کار های مربوط به دریافت ویزا را انجام دهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی هلند:

  •  فرم پذیرش تکمیل شده
  • تاییدیه­ بیمه درمانی
  • گذرنامه معتبر
  • تاییدیه­ پرداخت هزینه­‌های اقامت
  • گزارش گردش حساب بانکی
  • نامه­ رسمی از یک دانشگاه در هلند

اهمیت زبان برای اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند

یکی از شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی هلند، داشتن مدرک دیپلم با معدل ۱۲ و بالاتر است. همچنین یکی از شروط مهم داشتن مدرک زبان آیلتس ۶ می باشد. می توانید در صورت نداشتن این مدرک، در هلند به کلاس های آموزش زبان بروید. اما اگر از پیش مدرک آیلتس ۶ را گرفته باشید، در سهولت روند گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند، موثر خواهد بود. در کنار این، تحصیل ۴ ساله در مقطع کارشناسی دانشگاه های این کشور نیازمند مدرک B1 و یا B2 زبان آلمانی هستند، زیرا آموزش این مقطع به زبان آلمانی انجام می شود. در این مورد هم، چنانچه مدرک زبان آلمانی خود را از پیش در کشور خود گرفته باشید، در فرآیند صدور ویزای تحصیلی کشور هلند تأثیر مثبتی خواهد گذاشت